Znęcał się nad konkubiną i jej psem

POMORZE. W Cedrach Wielkich zatrzymano 40-letniego mieszkańca gminy, który wspólnie z 37-letnim kolegą zabił psa swojej konkubiny. Jak ustalono, mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad swoją konkubiną. Przedstawiono mu zarzuty, m.in. znęcania się nad konkubiną, nad zwierzęciem i znieważenia funkcjonariuszy.

W poniedziałek (18 lipca br.) kryminalni z komisariatu policji w Cedrach Wielkich uzyskali informację, że mieszkaniec gminy zabił psa i zakopał go w ogrodzie. Tego samego dnia o godz. 20.40 funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania wskazanego mężczyzny aby sprawdzić formację. Policjanci znaleźli zwłoki psa zakopanego w ogródku. Na miejsce wezwano także weterynarza. 40-latek podczas interwencji stosował przemoc fizyczną oraz groźby karalne wobec policjantów wykonujących czynności służbowe. Mężczyznę zatrzymano i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili także drugiego ze sprawców, który znęcał się nad psem i doprowadził do jego śmieci. Podejrzewanym o dokonanie tego przestępstwa okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Cedry Wielkie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym łącznie 7 zarzutów. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący zabicia psa. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 40-latek usłyszał 6 zarzutów – oprócz znęcania się za szczególnym okrucieństwem nad psem postawiono mu zarzuty dotyczące znęcania się nad konkubiną oraz znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych.

W środę (20 lipca br.) prokurator zastosował wobec nich dozór policji. Ponadto starszemu z nich prokurator zakazał zbliżania się pokrzywdzonej konkubiny. 40-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego kompanowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *