Figurka Chrystusa Zmartwychwstałego i cenne obrazy odzyskane w Malborku

pol malbork obraz skradz

POWIŚLE. W Malborku odzyskano trzy dzieła sztuki oraz figurkę przedstawiającą Chrystusa. Wartość skradzionych obrazów to 250 tys. euro. Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni Polak, który mieszka na terenie Niemiec. Dzieła sztuki zostały przewiezione i zabezpieczone w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w ramach międzynarodowej pomocy prawnej na początku tego miesiąca zabezpieczyli dzieła sztuki o wartości około 250 tys. euro. O pomoc w odzyskaniu obrazów zwróciła się policja niemiecka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dzieła sztuki najprawdopodobniej są przechowywane na terenie Malborka. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

Funkcjonariusze odzyskali dwa poszukiwane obrazy oraz figurkę przedstawiająca Chrystusa Zmartwychwstałego. Funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze jeden obraz, którego pochodzenie obecnie ustalają.

Policjanci z Niemiec podejrzewają o kradzież 43-letniego Polaka mieszkającego w Niemczech. Dzieła sztuki zostały zdeponowane w Muzeum Zamkowym w Malborku. (KWP)

pol malbork jezus skradziony pol malbork obraz skradziony

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *