16-latek z okna strzelał do przechodniów

SOPOT.  16-latek z okna mieszkania w Sopocie strzelał z pistoletu pneumatycznego w kierunku osób oraz przejeżdżających aut. Został zatrzymany, ma zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 40-letniej kobiety.

W miniony poniedziałek po godz. 22 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie otrzymał zgłoszenie, że z okna jednego z mieszkań przy ul. Kraszewskiego ktoś strzela w kierunku przechodniów i przejeżdżających aut. Świadkowie wskazali funkcjonariuszom okno, z którego najprawdopodobniej oddano strzały. W mieszaniu jego właściciel oznajmił policjantom, że to nie możliwe, żeby z jego mieszkania ktoś strzelał. Policjanci sprawdzili pomieszczenia, w jednym z pokoi zastali 16-latka, przy którym zabezpieczyli broń pneumatyczną, plastikowe kulki oraz dodatkowe wyposażenie.

Jak ustalili policjanci, 16-latek dla zabawy strzelał nie tylko w kierunku przechodzącej kobiety, ale też do przejeżdżających samochodów. Zabezpieczona przez policjantów broń nie wymaga zezwolenia.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego postawiono 16-latkowi zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W kodeksie karnym za to przestępstwo przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *