Poszedł po trefny kredyt, w banku czekali na niego policjanci…

GDAŃSK. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej w Gdańsku zatrzymali mężczyznę, który posługując się fałszywymi dokumentami chciał wyłudzić kredyt na ponad 35 tys zł. 51-latek usłyszał zarzuty, został przesłuchany przez prokuratora, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej ustalili, że 51-letni mieszkaniec Gdańska ma fałszywy komplet dokumentów potrzebnych do wzięcia kredytu w kwocie ponad 35 tys. zł. We wtorek mężczyzna przyszedł do jednego z banków znajdujących w Gdańsku, by dopełnić ostatnich formalności związanych z otrzymaniem kredytu. Na miejscu czekali już na niego policjanci. Zaskoczony nieoczekiwanym obrotem spraw, nieuczciwy klient banku został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 51-latkowi zarzutów usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów oraz posłużenia się fałszywym dokumentem. Wczoraj przesłuchał go prokurator, a następnie sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Usiłowanie wzięcia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów, to czyn zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności. Za posłużenie się fałszywym dokumentem sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W przeszłości mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *