Energa przywraca zasilanie. Zakończenie awarii w Oddziale w Gdańsku

Szef Energa Operatora, Piotr Dorawa w terenie, wspomaga swoich pracowników.

POMORZE. Oddział gdański Energa Operator SA informuje, że przywrócono zasilanie wszystkim swoim odbiorcom, którzy po awarii spowodowanej nawałnicą byli odcięci od sieci energetycznej.

  • Przywrócono zasilanie do 100 tys. wyłączonych odbiorców.
  • W powiecie kartuskim i kościerskim postawiono ok. 1 000 słupów.
  • Odbudowali dziesiątki kilometrów linii średniego i niskiego napięcia.

–  Energa Operator SA Oddział w Gdańsku informuje, że przywróciła zasilanie wszystkim swoim odbiorcom – czytamy w Komunikat spółki o zakończeniu awarii w Oddziale w Gdańsku.

–  Po 15 dniach walki ze skutkami nawałnicy o niewyobrażalnej dla nas wszystkich technicznej hekatomby na infrastrukturze energetycznej, którą odbudowaliśmy rękoma setek elektromonterów, świadcząc pracę przez ponad 67 tysięcy roboczogodzin w ciągu tych dwóch tygodni, Energa Operator SA Oddział w Gdańsku w poczuciu odpowiedzialności za swoje działania związane ze wznowieniem zasilania do Państwa domostw informuje, że przywróciliśmy zasilanie wszystkim naszym odbiorcom w oparciu o wszelką dostępną wiedzę o skali i ilości wyłączeń zasilania.

Monterzy Energi Operatora w akcji

–  Wysiłki wszystkich naszych pracowników koncentrowały się na jednym – przywrócić zasilanie do 100 000 wyłączonych odbiorców – informuje operator. – Nasi elektromonterzy w powiecie kartuskim i kościerskim stawiając blisko 1 000 słupów, odbudowali dziesiątki kilometrów linii średniego i niskiego napięcia praktycznie od zera.

– A to jeszcze nie koniec ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy – informuje Energa Operator. – Część z Państwa dla jedynie względnego komfortu funkcjonowania z dostawami energii jest nadal zasilana ze stacjonarnych agregatów. Mając jednak świadomość, że mogą istnieć przypadki, których z powodu braku zgłoszenia nadal dotyka brak dostaw energii, deklarujemy gotowość indywidualnego podłączenia agregatów prądotwórczych dla niezasilonych odbiorców.

Energa informuje: Zgłoszenia o potrzebie podłączenia agregatów należy kierować na infolinię pod numer 801 404 404 lub 58 767 43 50 oraz na 991.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *