Główny Inspektor Pracy nagle zmarł

POMORZE. Nie żyje Roman Giedrojć – Główny Inspektor Pracy. Zmarł nagle w wieku 67 lat w rodzinnym Słupsku w niedzielę rano.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie, działacz „Solidarności”. Był posłem III kadencji z ramienia AWS. Należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego oraz Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego. Od 2014 r. był radnym sejmiku pomorskiego (z listy Prawa i Sprawiedliwości). W 2015 r. został liderem pomorskiego oddziału Stowarzyszenia Chrześcijańsko-Narodowego.

Stanowisko Głównego Inspektora Pracy pełnił od 4 lutego 2016 r. (z nominacji  Marszałka Sejmu). W połowie lat 80. podjął pracę w Państwowej Inspekcji Pracy, od 1994 kierował oddziałem PIP w Słupsku. Od 1985 r. pracował w Inspekcji, przed powołaniem na jej szefa był kierownikiem słupskiego oddziału Okręgowej Inspekcji Pracy w Gdańsku. W latach 2006-2008 był zastępcą Głównego Inspektora Pracy.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda i przyjaciele z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w kondolencjach zawarli podziękowania:

„Dziękujemy Ci Przyjacielu za wszystko. Spoczywaj w Pokoju”

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *