Sylwester Gdański – koncert na Targu Węglowym. 200 kg spadnie z nieba

fajerwerki3

Koncert otworzy zespół z czeskiej Pragi, gwiazda wielu światowych festiwali revivalowych  – The Beatles Revival,  charakteryzujący się precyzyjnym wykonaniem utworów legendarnego brytyjskiego składu z Liverpoolu. Repertuar zespołu obejmuje mniej więcej 60 najbardziej znanych utworów The Beatles, z których każdy jest wykonany zarówno zgodnie z oryginalnymi nagraniami studyjnymi, koncertowymi jak i ze szczególnym naciskiem położonym na image sceniczny.

O godz. 21:40 na scenie pojawi się młody zespół rockowy, zafascynowany artystycznym klimatem, muzyczną przeszłością i wielokulturowością Berlina – grupa Kreuzberg. Kwintesencję ich brzmienia stanowi nu-grunge połączony z pop-rockiem, przepełniony wspaniałą melodyką i przyjazną dla ucha harmonią. Mocną stroną zespołu jest sekcja rytmiczna i ciekawy riff gitarowy, a wszystko to opatrzone charakterystycznym wokalem Juranda Wójcika. Podczas ich występu z całą pewnością nie zabraknie takich piosenek jak „Niecierpliwa” czy „Drzewo Nadziei” pochodzących z ich debiutanckiego albumu, który ukazał się 21 maja 2013 roku zatytułowanego „Papierowy Król” a także najnowszego materiału m.in. singla „Tylko raz”, który znajdzie się na drugim albumie grupy, nad którym panowie obecnie pracują w studio.

Przed godz. 23:00 zebraną publiczność w muzyczną podróż w rytm takich przebojów polskiej piosenki jak „Słodkiego miłego życia”,  „Nasze randez-vous”, „Black and White” czy „Królowie życia” zabierze gwiazda wieczoru – zespół Kombii.
Kombii powstało w 2003 r. w wyniku reaktywacji dawnej formacji  Kombi. W skład nowego zespołu weszli Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta. Do formacji nie dołączył natomiast, założyciel pierwszego składu z 1976 r., Sławomir Łosowski. Muzycy postanowili wykonywać zarówno stare utwory Kombi w nowych aranżacjach, jak i tworzyć nowe, nawiązujące stylistycznie i artystycznie do dokonań Kombi z lat 1976-1992. Podczas koncertu sylwestrowego oprócz dobrze znanych wszystkim przebojów zespół zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Wszystko jest jak pierwszy raz”, która ukazała się 6 maja 2014 r.

Punktualnie o północy niebo nad Śródmieściem rozświetli spektakularny 13 minutowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki. Do pokazu zostaną użyte ładunki o łącznym ciężarze przekraczającym 200 kg, których montaż na miejscu zajął ok. 48 godzin! (gdansk.pl)

Z imprezy na Targu Węglowym będzie można wrócić dodatkowymi kursami komunikacji miejskiej.

Szczegóły http://www.gdansk.pl/komunikacja,629,34697.html

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *