Dunajski szefem Biura Prasowego Grupy Energa

Andrzej Dunajski – Dyrektor Biura Prasowego Grupy Energa.

POMORZE/MEDIA. Dziennikarz Andrzej Dunajski jest od 20 marca dyrektorem Biura Prasowego Grupy Energa. Zastąpił Krzysztofa Załuskiego, który kierował biurem prawie rok. Nowym Rzecznikiem prasowym został dziennikarz Adam Kasprzyk.

Stanowisko rzecznika prasowego Grupy Energa straciła Drukort-Matiaszuk, która pełniła tę funkcję przez pięć miesięcy. Poprzednio była redaktorem serwisu tematycznego (turystyka) w Wirtualnej Polsce. Natomiast Krzysztof Załuski (dziennikarz, prozaik) przed zatrudnieniem w Enerdze był redaktorem naczelnym sopockiego pisma Riviera.

Nowy Zarząd Grupy Energa, kierowany przez Daniela Obajtka zmienił kierownictwo biura, które było odpowiedzialne za obsługę prasową i PR Grupy Energa w ostatnich miesiącach.

Andrzej Dunajski jest dziennikarzem z dużym dorobkiem reporterskim. Jest laureatem nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla reporterów – polskiego Pulitzera) za reportaż „Grudniowe kule”, ujawniający nieznane fakty o tragedii Grudnia `70 na Wybrzeżu (1995).

Gdańszczanin, ma 54 lata, absolwent Conradinum (najstarszej gdańskiej szkoły średniej) oraz polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował m.in. w  „Dzienniku Bałtyckim”  i „Wieczorze Wybrzeża” (w latach 1990-2000).  Rzecznik prasowy, szef PR Unii Kredytowej oraz Kasy Krajowej SKOK. Ostatnio był kierownikiem redakcji informacji i publicystyki, szefem „Panoramy”  w TVP Gdańsk.

Adam Kasprzyk jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Był trójmiejskim korespondentem stacji TVN24, pracował m.in. w TV Puls, RMF FM oraz ośrodkach TVP w Gdańsku i Szczecinie. Wykładowca dziennikarstwa w uczelniach pomorskich. Ostatnio, od września 2015 r. pracował w Polskim Radiu Koszalin, na stanowisku dyrektora programowego i dyrektora ds. rozwoju i studia telewizyjnego.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *