„Do Przerwy 0:1” Piłkarskie wakacje z turniejem

png do przerwy sm 01 525

POMORZE. Pogoda okazała się łaskawa dla uczestników letniej edycji turnieju dzikich drużyn. Zamiast lipcowego żaru, z nieba lał się letni deszczyk, który ani na moment nie ostudził zapału młodych piłkarzy. 26 lipca na boiskach gdańskiej Zaspy rywalizowało 50 drużyn.

Zawody sześcioosobowych zespołów rozpoczęły się tradycyjnie o godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9 od przyjmowania zapisów.

50 drużyn w pięciu kategoriach

Tym razem zgłosiło się 50 drużyn w pięciu kategoriach: Rocznik 1995 i Starsi, Rocznik

Jak zwykle nie można było narzekać na brak emocji, sportowej rywalizacji i popisów technicznych. Wyraźnie było widać, że spora część uczestników letniej edycji „Do Przerwy 0:1” uważnie śledziła mundial w Brazylii, podpatrując najlepszych zawodników na świecie. Siły z pewnością dodawały drożdżówki i jagodzianki, które dla zawodników turnieju – w ilości 720 sztuk – przygotował gdański cukiernik Andrzej Szydłowski.

O UE, autogogle, profilaktyka

W przerwie pomiędzy meczami, uczestnicy turnieju mieli możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o Unii Europejskiej od pracowników Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a przy okazji mogli zaopatrzyć się w unijne gadżety.

W czasie trwania rozgrywek dzięki Gdańskiemu Centrum Profilaktyki Uzależnień można było również założyć specjalne autogogle. Tym samym starsi uczestnicy turnieju mogli dowiedzieć się, jak nie łączyć picia alkoholu i jazdy samochodem.
Pierwszych zwycięzców poznaliśmy w kategorii Rocznik 2002 i Młodsi, w której rywalizowały cztery drużyny. Złote medale i pamiątkowy puchar zdobyli zawodnicy RKS Real. Srebro odebrała drużyna Młodziki 3D, zaś brąz powędrował do graczy Salos Gdańsk. Tuż za podium uplasowali się młodzi zawodnicy Huraganu.

W kategorii Zespoły Dziewczęce wygrały zawodniczki GKS Żukowo. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny Wydły Ladies i GKS II Żukowo.

Wśród zespołów z Rocznika 1999/2001 walka o zwycięstwo trwała do samego końca.
O końcowej klasyfikacji zdecydowały rzuty karne. Najlepszy okazał się zespół Wiadromontaż. Miejsce drugie zajęła drużyna Sandania, miejsce trzecie zespół Patafiany.

Do zobaczenia we wrześniu

Zwycięzcą z Rocznika 1996/1998 został zespół W. Power, który wyprzedził kolejno zespoły: Stokrotki i Deptun.

W tzw. kategorii „Open”, czyli Rocznik 1995 i Starsi zwyciężyli zawodnicy AST Wrzeszcz Play Arena. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna Victorii Gdańsk – zwycięzca wiosennej edycji, a na trzecim drużyna Banda Andrzeja.

Cieszymy się, że w turnieju oprócz podwórkowych drużyn z Trójmiasta uczestniczą także młodzi piłkarze z innych pomorskich miejscowości. Można śmiało powiedzieć, że nasz turniej ma już rangę ponadlokalną – mówi Andrzej Kowalczys. – Dzisiaj dopisała nam także aura. Po fali upałów doczekaliśmy się lipcowego orzeźwiającego deszczu, co dla grających na pewno miało duże znaczenie.

Organizatorem turnieju była Gdańska Fundacja Dobroczynności

Kolejny turniej „Do Przerwy 0:1” już we wrześniu.

* * *

Zwycięskie składy:

Rocznik 1995 i Starsi

AST Wrzeszcz Play Arena

Michał Jędrzejewski, Filip Żmijewski, Maciej Antoniak, Aleksander Litwin, Damian Buchowicz, Łukasz Mackiewicz, Marcin Szymański, Bartek Walas.

Rocznik 1996/1998

W. Power

Mateusz Śliwa, Jakub Wydrowski, Tomasz Mikłaszewicz, Oskar Buczek, Kamil Drozdowski, Bartosz Kubinowski.

Rocznik 1999/2001

Wiadromontaż

Kuba Jaśkiewicz, Wojciech Karwacki, Piotr Gryszkiewicz, Sebastian Dziadkowiec, Dominik Rycewicz, Franek Zajączkowski, Michał Pilanc.

Rocznik 2002 i Młodsi

RKS Real

Tomasz Kijek, Oskar Rejman, Kuba Życzyński, Adrian Koziarz, Michał Dąbrowski, Kacper Szablewski.

Zespoły Dziewczęce

GKS Żukowo

Dagmara Murawiecka, Paulina Magulska, Natalia Grunwald, Natalia Langowska, Emilia Fularczyk, Karolina Szadach.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Lewandowski

PNG sm do przerwy 01 440

png do_przerwy_ sm lipiec_wyniki png do przerwy sm 01 525 png do przerwy 01_medalisci sm kategoria 1999_2001 png do przerwy 01 sm_kategoria 1996-98_w power png do przerwy 01 sm_2002 i mlodsi_rks real

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *