Red. Wałuszko dyrektorem Telewizji Gdańskiej – z kontraktem na trzy lata

GDAŃSK/MEDIA. Red. Marek Wałuszko dotychczasowy p.o. dyrektora Oddziału Gdańskiego TVP został oficjalnie zatwierdzony przez Radę Nadzorczą TVP S.A. na szefa Telewizji Gdańskiej.

Marek Wałuszko kierował Oddziałem Gdańskim od 9 listopada, gdy zastąpił odwołanego przez prezesa Janusza Daszczyńskiego Zbigniewa Jasiewicza (związanego z lewicą, ze środowiskiem „Ordynackiej”). Wałuszko ma obecnie już formalne umocowanie. Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej S.A. 7 grudnia 2015 r. zaakceptowała wniosek Zarządu TVP S.A. dotyczący powołania jego na 3-letnią kadencję dyrektora Oddziału Gdańskiego.

Wałuszko jest dziennikarzem telewizyjnym, z Telewizją Polską związany jest od 1995 r. – jako reporter „Panoramy”. Współpracował z „Telekurierem”, TVP Info i redakcją publicystyki TVP1. W lipcu ub.r. został przeniesiony z częścią dziennikarzy do spółki LeasingTeam, co wywołało protesty i spór ze związkiem zawodowym WIZJA.

Marek WAŁUSZKO – dziennikarz telewizyjny. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim i Wydziału Produkcji Mediów Cyfrowych w PWSTiF w Łodzi.

W TVP Gdańsk od 1995 r. – reporter, prezenter, wydawca programu informacyjnego „Panorama”, prowadzi również „Komentarze Dnia”. Współpracownik „Telekuriera”, TVP Info i redakcji publicystyki TVP1.

Autor programu publicystycznego „Masz prawo być bezpieczny”, programu hobbystycznego „Rowerowo” oraz licznych reportaży i relacji z ważnych dla regionu wydarzeń.

Nagradzany na Przeglądach i Konkursach Ośrodków Terenowych TVP, m.in. w 2012 r. jako autor najlepszej relacji reporterskiej – za program „Most w Tczewie”.

Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności (2011). (źródło: Słownik dziennikarzy i publicystów Pomorza)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *