Nożownik szybko namierzony – zaskoczony zatrzymaniem

POMORZE.  W Gdańsku zatrzymano podejrzewanego o ugodzenie nożem 27-letniego mieszkańca Pruszcza Gd. Mężczyzna został przewieziony do jednostki i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci wstępnie zakwalifikowali zdarzenie jako spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj o godz. 5.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Sopocie na ul. Bohaterów Monte Cassino doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Po kilku minutach na miejscu byli już policjanci, którzy wezwali na miejsce pogotowie i rozpoczęli reanimację jednego z pokrzywdzonych mężczyzn. Obaj mężczyźni w wyniku odniesionych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pomiędzy sprawcą, a pokrzywdzonymi mężczyznami doszło do kłótni, a następnie szarpaniny, w trakcie której sprawca ugodził nożem pokrzywdzonych i uciekł nie udzielając im pomocy.
Podczas gdy policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz ustalali świadków tego przestępstwa, policjanci dochodzeniowo-śledczy oraz kryminalni zabezpieczali ślady, przeprowadzali oględziny miejsca przestępstwa, przeglądali i zabezpieczali nagrania z monitoringów oraz ustalali tożsamość prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa.

Po kilku godzinach intensywnej pracy, w ręce kryminalnych trafił podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna, policjanci zatrzymali go na terenie Gdańska. 27-letni mieszkaniec Pruszcza Gd. był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, ale nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji i osadzony w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jutro zostanie przesłuchany, policjanci wstępnie zakwalifikowali zdarzenie jako spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *