62-letnia rowerzystka zginęła pod kołami volkswagena

Starogard Gdański - wypadek śmiertelny2

KOCIEWIE. Do tragicznego wypadku drogowego doszło w Starogardzie Gd. na ulicy Skarszewskiej. W wyniku zderzenia osobowego volkswagena z rowerzystką zginęła 62-letnia mieszkanka Starogardu Gd.

Wczoraj kilka minut po godz. 13:00 dyżurny starogardzkiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, który wydarzył się na skrzyżowaniu ulic: Skarszewskiej i Derdowskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, 24-latek kierujący osobowym volkswagenem potrącił 62-letnią kobietę, która przejeżdżała rowerem na drugą stronę ulicy. Do wypadku doszło w obrębie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów. W zdarzeniu tym uczestniczył również jadący z przeciwnego kierunku autobus, w który uderzył odrzucony w wyniku zderzenia rower.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena był trzeźwy. Obrażenia jakich doznała 62-letnia mieszkanka Starogardu Gd. okazały się śmiertelne. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny uczestniczących w zdarzeniu pojazdów, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i skrzyżowań. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. (KPP)

Starogard Gdański - wypadek śmiertelny3 Starogard Gdański - wypadek śmiertelny

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *