Chuligański atak na Ukraińców i pracodawcę

POMORZE. W  Chwaszczynie sąsiedzi zaatakowali miejscowego pracodawcę i legalnie zatrudnionych przez niego ukraińskich pracowników.

 

Apel Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku

WOJEWÓDZKA RADA DIALOGU SPOŁECZNEGO W GDAŃSKU, po zapoznaniu się ze sprawą  chuligańskiego ataku na pracodawcę i jego legalnie zatrudnionych ukraińskich pracowników, jaki miał miejsce w Chwaszczynie w nocy z 3 na 4 czerwca 2017 roku,  jednoznacznie go  potępia – uznając ten czyn na tle narodowościowym jako haniebny i ze wszech miar naganny.  Nie tylko złamano zasady prawa polskiego oraz podstawowe standardy  współżycia społecznego obowiązujące w Rzeczypospolitej, ale nadwyrężono również wizerunek pomorskiej społeczności – jako otwartej i gościnnej.

Ten bezprecedensowy fakt budzi nasz szczególny niepokój, ze względu na wyjątkową agresję skierowaną przeciwko swojemu sąsiadowi oraz jego ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Z całą stanowczością oczekiwać więc będziemy skutecznych działań policji  oraz postawienia winnych ataku przed sądem.

Apelujemy do władz państwowych i samorządowych wszystkich szczebli oraz całej pomorskiej społeczności o to, aby w każdej sytuacji naruszania prawa na tle narodowościowym, przejawów ksenofobii i  rasizmu przeciwstawiać się takim działaniom, aktywnie na nie reagować  i publicznie piętnować.

Budujmy polski i pomorski dobrobyt  w zgodzie i poszanowaniu wszystkich obywateli bez względu na pochodzenie, rasę i religię. Bądźmy dumni z naszej wielowiekowej  i  wielokulturowej tożsamości  oraz  tradycji wolnościowej.

 

Krzysztof Dośla

Przewodniczący

Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

w Gdańsku

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *