PROTEST SDP. Policja w akcji pod szyldem prasy!!!

MEDIA. – Protestujemy przeciwko wykorzystaniu emblematów identyfikujących dziennikarzy i  fotoreporterów przez  policję – czytamy w Oświadczeniu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. – Wolność słowa i realizacja prawa obywateli do rzetelniej i obiektywnej informacji opiera się na wiarygodności i neutralności  mediów. Naruszanie  tej zasady przez funkcjonariuszy państwowych jest niezwykle groźne.

Zarządu Głównego

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich  stanowczo protestuje przeciwko wykorzystaniu emblematów  identyfikujących dziennikarzy i fotoreporterów przez funkcjonariuszy policji  w czasie meczu piłkarskiego Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 2 czerwca 2017 r.

Ukrywanie się  przedstawicieli jakichkolwiek służb mundurowych pod szyldem prasy jest praktyką skrajnie nieodpowiedzialną i niedopuszczalną w demokratycznym państwie, w którym wolność słowa i realizacja w praktyce prawa obywateli do rzetelniej i obiektywnej informacji opiera się na wiarygodności i neutralności  mediów. Zasada ta nabiera  szczególnie istotnego znaczenia w sytuacji konfliktów siłowych. Naruszanie  tej zasady przez funkcjonariuszy państwowych jest  niezwykle groźne, ponieważ podważa zaufanie Polaków zarówno do mediów, jak i naszego państwa.

6 czerwca 2017 r.

Zarząd Główny

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *