Chopin nad wodami Motławy – dla ucieszenia oka i ucha

chopen nad motlawa kadr FILHARMONIA slidery 06-2016-s8

GDAŃSK. Atutem letnich recitali fortepianowych jest to, że z miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie, można podziwiać jeden z najpiękniejszych zakątków Gdańska – miasto od strony Motławy. Będzie to wspaniała okazja do ucieszenia oka i ucha – dzięki dokonaniom twórców z różnych dziedzin sztuki i czasów.

15 lipca Filharmonia Bałtycka zaprasza na cykl recitali fortepianowych „Chopin nad wodami Motławy”. W przepięknym otoczeniu Salonu Gdańskiego na Ołowiance słuchacze będą mogli wysłuchać arcydzieł nie tylko polskiego kompozytora.

Utwory Chopina, Rachmaninowa, Ravela, Brahmsa i innych twórców zagrają dla gości Filharmonii zarówno doświadczeni, jak i dopiero zdobywający uznanie, ale niezwykle zdolni pianiści. Do tych pierwszych należy m.in. Anna Mikolon, laureatka wielu nagród w polskich i międzynarodowych konkursach, posiadająca w swym dorobku wiele nagrań i publikacji. Pojawi się w PFB 24 lipca wraz z Arturem Rożkiem (baryton). Z kolei do przedstawicieli młodszej generacji wykonawców należy na przykład dobrze znany gdańskiej publiczności Mikołaj Sikała, laureat II nagrody w kategorii „Duet na dwa fortepiany” w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie w 2015 roku. Wystąpi on 20.07.

Swoje umiejętności gry na fortepianie zaprezentują także: Anna Uszakowa (15.07), Paweł Rydel (16.07), Natalia Zaleska (17.07), Karol Garwoliński (18.07), Evgeny Zaretsky (19.07), Adam Piórkowski (21.07), Arkadiusz Godziński (22.07) i Michał Mossakowski (23.07).

Recitale będą odbywać się codziennie między 15 a 24.07 o godzinie 20:30.

Atutem letnich recitali fortepianowych jest to, że z miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie, można podziwiać jeden z najpiękniejszych zakątków Gdańska – miasto od strony Motławy. Będzie to wspaniała okazja do ucieszenia zarówno oka, jak i ucha dzięki dokonaniom twórców z różnych dziedzin sztuki i czasów.

chopin FILHARMONIA sm

Bilety na poszczególne dni recitalu do nabycia na www.filharmonia.gda.pl oraz w kasach PFB.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *