Napad na kuriera – pobił i okradł, pod dwóch dniach siedzi

pol pruszcz napad na kuriera

POW. GDAŃSKI. Rozbój na pracowniku firmy kurierskiej. 22-latek pobił kuriera, zabrał mu plecak z pieniędzmi. Sprawca został po dwóch dniach zatrzymany. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut rozboju i zastosował wobec niego dozór policji połączony z zakazem opuszczania kraju.

W poniedziałek (4 lipca br.) przed godz. 23.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, że na ulicy Niepodległości w Pruszczu Gd. znajduje się pobity mężczyzna. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów. Z relacji 25-letniego mieszkańca gminy Pruszcz Gd. wynikało, że jest pracownikiem firmy kurierskiej. Jadąc samochodem służbowym na trasie Rusocin – Wojanowo zatrzymał się na chwilę na poboczu drogi. W pewnym momencie został zaatakowany, pobity i nieznany sprawca zabrał mu plecak w który było prawie 12 tys. zł.

Pruszczańscy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą i po dwóch dniach zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gd. Do zatrzymania doszło w środę (6 lipca br.) ok godz. 11.30 na jednej z ulic Pruszcza Gd. Mężczyzna był zaskoczony interwencja stróżów prawa. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu rozboju. Prokurator przesłuchał podejrzanego, przedstawił mu zarzut rozboju i zastosował wobec niego dozór policji połączony z zakazem opuszczania kraju. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *