Kto dostał się do Brukseli? Polscy eurodeputowani 2014

 Lewandowski kadr fot_januszlewaandowskipl

Z Pomorza do Brukseli dostali się; Janusz Lewandowski (PO), Anna Fotyga (PiS) i Jarosław Wałęsa (PO). Po 19 mandatów uzyskali kandydaci PO i PiS, 6 – mają kandydaci z listy SLD-UP i po czterech – z Kongresu Nowej Prawicy oraz PSL.

wales jar  kadr photo_o7yorimw_big

SONY DSC

Oto wykaz wszystkich posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego

Imię i nazwisko
Okręg wyborczy
Komitet wyborczy
Liczba głosów
BONI Michał Jan 4 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 30 910
BUZEK Jerzy Karol 11 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 254 319
CZARNECKI Ryszard Henryk 7 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 84 228
DUDA Andrzej Sebastian 10 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 97 996
FOTYGA Anna Elżbieta 1 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 56 677
GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna 12 Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 53 790
GIEREK Adam 11 Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 56 237
GOSIEWSKA Beata Barbara 10 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 50 332
GRÓBARCZYK Marek Józef 13 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 54 864
GRZYB Andrzej Marian 7 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 26 805
GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria 10 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 125 738
HETMAN Krzysztof Andrzej 8 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 24 862
HÜBNER Danuta Maria 4 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 225 546
IWASZKIEWICZ Robert Jarosław 12 Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 29 505
JACKIEWICZ Dawid Bohdan 12 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 79 942
JAZŁOWIECKA Danuta 12 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 38 652
JUREK Marek 4 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 66 505
KALINOWSKI Jarosław 5 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 33 879
KARSKI Karol Adam 3 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 67 997
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard 11 Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 67 928
KOZŁOWSKA-RAJEWICZ Agnieszka 7 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 66 419
KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek 4 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 96 292
KUDRYCKA Barbara 3 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 61 418
KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof 5 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 69 035
LEGUTKO Ryszard Antoni 10 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 81 201
LEWANDOWSKI Janusz Antoni 1 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 107 814
LIBERADZKI Bogusław Marian 13 Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 43 348
ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna 9 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 41 867
ŁYBACKA Krystyna Maria 7 Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 42 441
MARUSIK Michał 4 Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 20 538
OLBRYCHT Jan Marian 11 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 34 267
OŻÓG Stanisław 9 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 36 376
PIECHA Bolesław Grzegorz 11 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 118 964
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 8 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 73 465
PITERA Julia Teresa 5 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 37 269
PLURA Marek Mirosław 11 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 9 268
PORĘBA Tomasz Piotr 9 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 113 704
ROSATI Dariusz Kajetan 13 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 84 686
SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil 6 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 97 551
SIEKIERSKI Czesław Adam 10 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 27 843
SZEJNFELD Adam Stanisław 7 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 69 852
UJAZDOWSKI Kazimierz Michał 12 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 48 945
WAŁĘSA Jarosław Leszek 1 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 55 898
WENTA Bogdan Brunon 10 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 38 960
WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria 11 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 44 763
WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław 6 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 134 975
ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej 12 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 162 426
ZEMKE Janusz Władysław 2 Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 62 118
ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz 2 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 41 188
ZWIEFKA Tadeusz Antoni 2 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 43 918
ŻÓŁTEK Stanisław Józef 10 Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 27 995

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *