Borusewicz: część hierarchii kościelnej chce stworzyć u nas republikę wyznaniową

WYBORY/MEDIA. Kandydujący z szyldem PO do Senatu w Gdańsku Bogdan Borusewicz stwierdził, że kościół jest od dawna oddalony od spraw państwa i te dwa porządki nie powinny się przenikać. Inną sprawą jest, że część hierarchii kościelnej chce wpływać na bieg spraw w Polsce i stworzyć u nas republikę wyznaniową, o której mówiła Ewa Kopacz.
Bogdan Borusewicz, działacz PO, obecny marszałek Senatu (w rozmowie w Radiu Gdańsk):
– Budowa Gazociągu Północnego między Rosją a Niemcami jest bardzo niekorzystna nie tylko dla Polski, ale także dla Ukrainy i państw Grupy Wyszehradzkiej. (…) Powinniśmy sprzeciwiać się tej inwestycji.
– Jestem przeciwny budowie Nordstream’u. Nie było odpowiedniego przeciwdziałania, aby zapobiec tej inwestycji albo było ono za późno podjęte. Pierwszy gazociąg powstał za rządów Prawa i Sprawiedliwości, budowa drugiego to jeszcze daleka przyszłość, ale powinniśmy już o tym myśleć.
B. Borusewicz o rozdziale państwa od Kościoła
Kościół jest od dawna oddalony od spraw państwa i te dwa porządki nie powinny się przenikać. Inną sprawą jest, że część hierarchii kościelnej chce wpływać na bieg spraw w Polsce i stworzyć u nas republikę wyznaniową, o której mówiła Ewa Kopacz.
Rozmowy na temat zlikwidowania funduszu kościelnego nie zostały sfinalizowane, ponieważ to Kościół się z nich wycofał. Kardynał Nycz wynegocjował z Michałem Bonim 0,5-procentowy odpis podatkowy na kościół lub związek wyznaniowy. Nie uzyskał jednak akceptacji Konferencji Episkopatu. Takie decyzje powinny być podejmowane za zgodą obydwu stron.(źródło: rozmowa z Jackiem Naliwajkiem w Radiu Gdańsk)

Opinie po audycji

#1937 Lechu .. 2015-10-22 09:48

Bogdan ! ale się skompromitowałe ś ! na całość !! tylko dukać potrafisz ?? NIC konkretnego ! a na L.W. gadasz ! sssynu !

#1935 waldan 2015-10-22 09:22

Z wmawianej nam „europejskości” elektoratu PO został już tylko tzw. „Syndrom Sztokholmski”. Jak inaczej logicznie wytłumaczyć, że są jeszcze w Polsce ludzie deklarujący swoje POparcie dla POżeraczy Ośmiorniczek? Medycyna jest bezbronna! O rozmowie z p.Borusewiczem – pominę litościwym milczeniem fakt, że pan Borusewicz, dziś wmawiający nam, że TAŚMY to pisowska propaganda i robota, sam w 2005 r. był w Komitecie poparcia Lecha Kaczyńskiego i z poparciem PiSu został Marszałkiem Sejmu. Zdumienie i niesmak budzi powtarzanie za panią Kopacz narracji, że to „za czasów PiSu zbudowano Nordstream I”, gdy każdy może wygooglać, że budowa rozpoczęła się w 2008 r. Co więcej, obecny kolega partyjny p.Borusewicza – Radek Sikorski- był ministrem obrony w rządzie PiS i przyrównał ten gazociąg do paktu Ribbentrop-Moło tow. Propaganda mainstreamu z GW i TVN na czele WÓWCZAS atakowała PiS, który protestował PRZECIWKO budowie tego gazociągu, oskarżając Kaczyńskich o „rusofobię”, antyeuropejskie sentymenty i zaściankowe myślenie. Ostatnich wyborców Platformy O. pytam – CZY NAPRAWDĘ dacie się tak prostacko manipulować? A co do taśm – Młodszych Słuchaczy informuję, a starszym przypominam, że pan Borusewicz swego czasu sam TEŻ NAGRYWAŁ i POSŁUGIWAŁ się taśmami – najsłynniejsza jest ta, której do dziś nie pokazał – z 1979 r. na której Lech Wałęsa miał się przyznać do współpracy z SB. Więcej tutaj: http://wolnoscslowa.blogspot.com/2008_06_01_archive.html Moralność Kalego w całej okazałości ! Wszyscy do urn i KONTROLI tych wyborów! Czas na Dobrą Zmianę!

#1934 Wujek Apo 2015-10-22 09:01

Szanowny panie Borusewicz. To już nie jest czas dla pana. Rano wstać? I dla pańskiej wiedzy – dzisiaj na związkowców spadają represje, jak w 1979, średnia płaca brutto w 2014 o połowę niższa niż w Grecji, cztery razy niższa niż w RFN. Udział wynagrodzeń w PKB na tle innych krajów UE- 4 od końca. PO na prawo i lewo chwali się wynikami finansowymi, ale lud roboczy zgrzyta zębami, Idź pan już lepiej na winko może z panem Kaziem z Ministerstwa?

#1933 budzetowiec 2015-10-22 08:55

Słuchałem pana marszałka Borusewicza (jestem sympatykiem PO) ale chyba dzisiaj było z panem marszałkiem coś nie tak…..proszę mi nie przerywać , po co mnie pan zapraszał,eeeee ,aaaaaa,yyyyyy chyba coś nie tak. Pozdrawienia z Władysławowa.

#1932 Mirek 1234 2015-10-22 08:48

Słucham i się męczę. Pan Borusewicz powinien poważnie pomyśleć o emeryturze . Nic nie powiedział ale przebuczał wywiad z panem Tomaszem.. Pozdrawiam

(źródło: www.radiogdansk.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *