Pocisk lotniczy na budowie. Ewakuacja mieszkańców

KASZUBY/RUMIA. Podczas prac budowlanych natrafiono w ziemi na pocisk lotniczy o wadze ok. 120 kg. Natychmiast zabezpieczono teren i ewakuowano mieszkańców z pobliskich domów.

Policjanci z Rumi kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Na miejscu został znaleziony pocisk lotniczy o wadze ok. 120 kg. Przed wydobyciem pociski z ziemi ewakuowano mieszkańców pobliskich domków. Wczoraj pocisk zabrali saperzy z Lęborka.

W środę popołudniu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu, który został znaleziony podczas prac budowlanych. Na miejsce pojechali policjanci z miejscowego komisariatu Policji, którzy potwierdzili informację oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu patrolu rozminowania z Lęborka. Wczoraj wydobyto z ziemi pocisk lotniczy o wadze ok. 120 kg.

Podczas prac przy wydobywaniu pocisku oraz podczas jego transportu, mieszkańcy z trzech pobliskich domków jednorodzinnych zostali ewakuowani oraz ruch na drodze krajowej został wstrzymany. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *