Bezdomny w kamienicy – z nożem na interweniującego mieszkańca

SOPOT. 28- letni bezdomny groził ugodzeniem nożem mieszkańcowi Sopotu, który chciał wyprosić „gościa” z kamienicy. Za kierowanie gróźb karalnych grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

W minioną sobotę o godzinie 3 nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Sopotu,  o tym, że osoba bezdomna śpiąca na klatce schodowej, którą poprosił o opuszczenie kamienicy wyciągnęła nóż i groziła mu. Sprawca uciekł z budynku,  po tym jak zorientował się, że pokrzywdzony wezwał na pomoc policjantów.

Funkcjonariusze, którzy zostali wysłani na interwencję, zatrzymali podejrzewanego o groźby mężczyznę. Podczas jego przeszukania mundurowi  znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej groził pokrzywdzonemu.

28- letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany w policyjnej celi. Pokrzywdzony złożył wniosek o ściganie, a policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego postawili 28- latkowi  zarzut kierowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *