Zginął na przejściu – wtargnął pod auto na czerwonym

KASZUBY. W Redzie doszło do wypadku drogowego. Pieszy prawdopodobnie wtargnął na przejście, w wyniku czego został potrącony przez samochód osobowy. 59-latek zmarł na miejscu wypadku. Sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 19 w Redzie na ul. Gdańskiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-latek prawdopodobnie wtargnął na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle, wprost przed nadjeżdżającym pojazdem. Mężczyzna został potrącony przez 21-latkię kierującą volkswagenem golfem. Pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, sprawdzili trzeźwość kierującej- była trzeźwa. Kwestię trzeźwości pieszego ustalić będzie można na podstawie wyników sekcji.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt 58 672 97 53 lub 58 672 97 50.

PAMIĘTAJMY:
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszemu zabrania się:

  • – wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
  • – przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
  • – zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
  • – przebiegania przez jezdnię.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *