„Podgazowani” na skuterach wodnych – zygzakiem

sopot- pijani na skuterach

SOPOT. Kierowanie skuterem wodnym po pijanemu to zarzuty jakie wkrótce postawią policjanci dwóm mieszkańcom Szczecina. Mężczyźni  w chwili zatrzymania mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie skuterem w ruchu wodnym kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godziny 15.00, policjanci z Sopotu zostali poproszeni o interwencję przez sopockich ratowników WOPR wobec dwóch mężczyzn, którzy nie podporządkowywali się poleceniom dotyczącym bezpieczeństwa. Mężczyźni zbyt blisko podpływali do kąpiących się osób i mimo wielokrotnych upomnień nie reagowali na polecenia ratowników. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zobaczyli, że mężczyźni ewidentnie nie radzą sobie z opanowaniem maszyn i mają trudności w sterowaniu.

Funkcjonariusze skontrolowali kierowców i okazało się, że 34-latek ze Szczecina i jego 30-letni kolega byli pijani.  Badanie alkomatem pokazało, że każdy z nich ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z popełnionym przestępstwem, policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Już wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *