Pościg za piratem w ciężarówce, dopadli go w lesie

SOPOT. 35-letni mieszkaniec Sopotu łamał przepisy ruchu drogowego oraz stwarzał zagrożenie dla innych osób na drodze. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, był pijany (alkomat pokazał blisko 2,20 promila alkoholu w organizmie). Jak ustalili policjanci, w przeszłości mężczyzna był już skazywany za jazdę po pijanemu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę policjanci, ruchu drogowego o godz. 20.55 chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę ciężarowego forda.

Mężczyzna kierując fordem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. Mimo tego, że policjant dawał mu wyraźne sygnały do zatrzymania, kierujący ciężarowym samochodem zignorował je i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Na granicy Sopotu z Gdynią auto gwałtownie skręciło w leśną drogę i najechało na leżące tam na ziemi drewniane bale. Kierowca próbował uciekać pieszo, ale uniemożliwili mu to policjanci. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny, okazało się, że ma w organizmie 2,2 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 35- latek nie ma prawa jazdy, a w przeszłości był skazywany przez sądy za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do komendy, tam policjanci sporządzili dokumentację. Wkrótce 34- letni mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący kierowania samochodem po pijanemu, mężczyźnie w związku z tym, że w przeszłości był już karany za takie samo przestępstwo może grozić 7,5 roku pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci sporządzą do sądu wniosek ukaranie za popełnione przez kierującego wykroczenia m. in. za kierowanie bez uprawnień, przekroczenie dozwolonej prędkości, spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. O dalszych konsekwencjach wobec kierowcy zadecyduje sąd. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *