Audi SQ5 i land rovera z przerobionymi numerami rejestracyjnymi

kwp gdańsk - odzyskane auta o wartości 700 tys zł -(5)

GDAŃSK/WEJHEROWO. ODZYSKANO SKRADZIONE SAMOCHODY  O WARTOŚCI 700 tys. zł. Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli pochodzący z kradzieży na terenie Niemiec audi SQ5 oraz land rovera z przerobionymi numerami rejestracyjnymi.  W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby.  Wobec 34- letniego  mężczyzny podejrzanego  o paserstwo znacznej wartości zastosowano dozór policyjny.

Kryminalni  z Gdańska  wspólne  z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej  w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej transgranicznej  postanowili zatrzymać do kontroli dwa samochody wyjeżdżające z jednej z posesji w Wejherowie. Kierowca audi SQ5 na widok punktu kontrolnego zmienił kierunek jazdy, zawrócił i doprowadził do kolizji z innymi autami. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że samochód, którym  jechał,  jest kradziony i ma tablice rejestracyjne należące do innego auta.

W trakcie dalszych działań policjanci zatrzymali także kobietę, która chwilę wcześniej wyjechała z tej samej posesji co zatrzymany mężczyzna i najprawdopodobniej  go pilotowała. W wyniku przeszukania hali garażowej  w miejscu zamieszkania 30- latki funkcjonariusze znaleźli  land rovera. Pojazd ma przebite numery nadwozia.

Zatrzymany 34-latek i 30-letnia kobieta trafili do policyjne celi, a zabezpieczone samochody na parking policyjny. Wartość zabezpieczonych pojazdów to około 700 tys. zł.

Oboje zatrzymani zostali przesłuchani. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa znacznej wartości. Prokurator  zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.  Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kwp gdańsk - odzyskane auta o wartości 700 tys zł -(6) kwp gdańsk - odzyskane auta o wartości 700 tys zł -(4) kwp gdańsk - odzyskane auta o wartości 700 tys zł -(3) kwp gdańsk - odzyskane auta o wartości 700 tys zł -(2) kwp gdańsk - odzyskane auta o wartości 700 tys zł -(1)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *