Studia nie dla każdego. Na psychologię i kryminologię – 10 na 1 miejsce

GDAŃSK. Najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim – rekrutacja na studia na rok akademicki 2014/2015.

W czasie rekrutacji na studia na Uniwersytecie Gdańskim na rok akademicki 2014/2015 najpopularniejsze kierunki wśród kandydatów to psychologia, kryminologia, skandynawistyka, bezpieczeństwo narodowe i filologia angielska, neurobiopsychologia, iberystyka, sinologia, a z kierunków ścisłych – biotechnologia i biologia medyczna. Na UG wciąż trwa rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia oraz na studia niestacjonarne. Zakończyła się natomiast aplikacja na studia stacjonarne I stopnia (tzw. licencjackie) oraz stacjonarne, jednolite magisterskie. Na niektóre kierunki rekrutacja została przedłużona do połowy września, warto sprawdzać, gdzie można jeszcze się dostać.

Informacje o rekrutacji (terminy, zasady, dokumenty, opłaty) na stronie: http://ug.edu.pl/rekrutacja

Informacja o rekrutacji na studia na Uniwersytet Gdański na rok akademicki 2014/2015

 • Na UG można studiować obecnie 69 kierunków studiów w zakresie ponad 200 specjalności.
  W ofercie na rok akademicki 2014/2015 jest 9 nowych kierunków: Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, Biologia medyczna, Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, Ichtiologia morska, Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej oraz studia w języku angielskim – European and International Business Law and EU Administration. Nową ofertą UG w języku angielskim są także studia na kierunkach: Matematyka, Fizyka i Fizyka medyczna (Mathematics, Physics, Medical Physics).
 • Także w ubiegłorocznej rekrutacji na rok akademicki 2013/2014 UG zaoferowało kształcenie na 9 nowych kierunkach: Bezpieczeństwo narodowe, Biznes i technologia ekologiczna, Etnofilologia kaszubska, Iberystyka, Kryminologia, Pedagogika wczesnej edukacji, Podatki i doradztwo podatkowe, Sinologia, Zarządzanie instytucjami artystycznymi. Większość z nich cieszyła się dużą popularnością wśród kandydatów; największą kryminologia, na którą przypadały 44 osoby na jedno miejsce.
 • Na rok akademicki 2014/2015 na pierwszy rok studiów Uniwersytet Gdański zaplanował przyjęcie ponad 18 tysięcy studentów: ponad 11 tysięcy – na studia stacjonarne i ponad 7 tysięcy na studia niestacjonarne

 

Najpopularniejsze kierunki na UG – rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 – studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) oraz jednolite magisterskie (stan na dzień 21 lipca 2014 roku)

Liczby kandydatów na miejsce:

 1. Psychologia – 10,24
 2. Kryminologia – 10,22
 3. Skandynawistyka – 9,56
 4. Bezpieczeństwo narodowe – 7,95
 5. Filologia angielska – 7,26
 6. Psychologia, specjalność neurobiopsychologia – 6,84
 7. Iberystyka – 6,46
 8. Sinologia – 5,78
 9. Zarządzanie instytucjami artystycznymi, specjalność menadżerska – 5,71
 10. Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej – 5, 26
 11. Biotechnologia – 5,08
 12. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – 4,83
 13. Finanse i rachunkowość – 4,46
 14. Amerykanistyka – 4,31
 15. Prawo – 4,10
 16. Biologia medyczna – 3,95

Są jeszcze miejsca na niektórych kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia. Do września 2014 rekrutacja została przedłużona lub ogłoszona dodatkowa na następujących kierunkach stacjonarnych I stopnia: archeologia, bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, etnofilologia kaszubska, etnologia, filologia klasyczna, filologia polska, filozofia, fizyka, fizyka medyczna, historia, historia sztuki kulturoznawstwo, niemcoznawstwo, politologia, religioznawstwo, rosjoznawstwo, slawistyka, socjologia, wiedza o teatrze.

A także na studia w języku angielskim: Medical physics, Physics, Mathematics, European and International Business Law and EU Administration.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *