Pod szylem Komitetu Obywatelskiego – z Wałęsa

Lech Wałesa. Fot. Janusz Wikowski

POMORZE. Obecna opozycja chce reaktywowany dawny szyld – Komitet Obywatelski, który działał przed wyborami parlamentarnymi w 1999 r. Ojcem chrzestnym tej inicjatywy ma być Lech Wałęsa. 

Jak informują inicjatorzy tego przedsięwzięcia politycznego, Komitet reaktywowany jest w celu zapewnienia rzetelności wyborów do samorządu terytorialnego, parlamentu europejskiego, Sejmu i Senatu oraz wyborów Prezydenta RP.

Nie wiadomo w jaki sposób organizatorzy Komitetu zdobyli adresy e-mailowe, m.on.poczty wp.pl, na które – na ślepo – wysyłają zawiadomienia tej inicjatywie i zapraszają na spotkanie inaugurujące  Komitetu Obywatelskiego.

Ma się ono odbyć 23 czerwca 2018 r. (sobota) w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Początek o godz. 11. W przerwie obrad planowany jest briefing Lecha Wałęsy, ojca chrzestnego tej inicjatywy.

Jak informuje koordynator Komitetu Wykonawczego KO, Krzysztof Król, Komitet Obywatelski  będzie prowadził działania profrekwencyjne, mobilizował środowiska partii i organizacji społecznych do zapewnienia obsady komisji wyborczych, monitorował i oceniał poszczególne etapy procesu wyborczego, budował porozumienie ugrupowań demokratycznych.

W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele nauki i kultury, profesorowie prawa i przedstawiciele zawodów prawniczych, uczestnicy opozycji demokratycznej z lat PRL, autorytety środowisk obywatelskich. Do Komisji Porozumiewawczej Komitetu Lech Wałęsa zaprosił reprezentantów organizacji i liderów protestów obywatelskich, przedstawicieli ugrupowań politycznych. Komitet Wykonawczy będzie prowadził działalność organizacyjną KO.

Skład Komitetu Obywatelskiego zostanie ogłoszony na spotkaniu inaugurującym.

Sekretarzem KO jest Henryk Majewski, a koordynatorem Komitetu Wykonawczego KO – Krzysztof Król.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *