18-latka z kolegami napadła na mężczyznę

GDAŃSK. 18-letnia gdańszczanka napadła na 23-latka i próbowała zabrać mu telefon. Funkcjonariusze ustalili, że w zdarzeniu uczestniczyli również znajomi 18-latki w wieku 16 i 18 lat. Sprawczyni usłyszała już zarzut usiłowania rozboju.

W poniedziałek wieczorem gdańscy policjanci zostali powiadomieni o próbie rozboju, do którego doszło na przystanku przy ul. Potokowej. Do pokrzywdzonego podeszła młoda kobieta, która szarpiąc i kopiąc próbowała wyrwać mu telefon o wartości 400 zł. Gdy poszkodowany odepchnął napastniczkę, do akcji włączyli się znajomi dziewczyny. Pokrzywdzonemu udało się wyswobodzić, a młode osoby uciekły.

Na miejsce dyżurny natychmiast skierował patrol policjantów z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, w który autobus wsiadły wszystkie osoby i mając rysopisy rozpoczęli ich poszukiwania. Kilka przystanków dalej policjanci zatrzymali autobus, w którym znajdowały się trzy osoby odpowiadające rysopisom. 18-letnia gdańszczanka i jej dwóch znajomych w wieku 16 i 18 lat zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze przedstawili 18-letniej sprawczyni zarzut usiłowania rozboju. Usłyszała go wczoraj. Policjanci przesłuchani też pozostałych uczestników zdarzenia. Dziś 18-latka została doprowadzona do prokuratury. O dalszym losie nieletniego będzie decydował sąd rodzinny, któremu policjanci przekażą materiały sprawy. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *