18-latek z 16 zarzutami. Złodziej seryjny

GDAŃSK.  18-latek z Przymorza podejrzany jest m.in. o kradzieże rowerów oraz włamania do aut i piwnic, z których kradł wartościowe przedmioty. 18-latek został zatrzymany w minioną niedzielę, gdy wspólnie z 16-latkiem próbował ukraść kolejne rowery. Za popełnione przestępstwa 18-latek usłyszał 16 zarzutów, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

W minioną niedzielę w nocy policjanci z Przymorza otrzymali zgłoszenie, że pracownicy ochrony ujęli dwie osoby, które z terenu jednego z centrów handlowych próbowały ukraść dwa rowery. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i tam zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 18 i 16 lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli również znalezione przy nich przedmioty, w tym m.in. nożyce, piłę do metali oraz łom. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a nieletni do policyjnej izby zatrzymań.

Pracując nad sprawą policjanci z komisariatu ustalili, że starszy ze sprawców ma na swoim koncie również inne przestępstwa, których dokonał w ostatnich kilku miesiącach na terenie Zaspy, Przymorza i Żabianki. Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili 18-latkowi łącznie 16 zarzutów. Dziewięć z nich dotyczy kradzieży z włamaniem do samochodów, piwnic i wózkarni, z wnętrza których sprawca zabrał m.in. radia samochodowe i rowery. Oprócz tego odpowie on za usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu mercedes sprinter, usiłowanie kradzieży dwóch rowerów, a także za kradzież pięciu rowerów.

Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 18-latka do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. W przeszłości był on notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. 16-letni sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży dwóch rowerów wspólnie z 18-latkiem. O jego dalszym losie decydować będzie sąd rodzinny.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *