Energa na Forum Ekonomicznym

POMORZE. W XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy uczestniczy Zarząd Energa SA. Grzegorz Ksepko, wiceprezes spółki,  brał udział – wraz z  ministrem  energii Krzysztofem Tchórzewskim i prezesami największych polskich grup energetycznych – w debacie na temat przyszłości energetyki.

Wiceprezes Energi Grzegorz Ksepko mówiąc o bezpieczeństwie energetycznym wskazał na konieczność budowania tzw. samowystarczalności energetycznej i maksymalną dywersyfikację źródeł energii. W jego ocenie należy rozbudowywać nowe moce w oparciu również o węgiel.

W tym roku Forum Ekonomiczne w Krynicy gromadzi 3,5 tys. uczestników – przedstawicieli biznesu, polityków, przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. Obecni są premierzy Polski, Węgier, Czech i Słowacji i Ukrainy. Uczestnikami Forum są również członkowie Zarządu Energi SA.

Forum w Krynicy_Grzegorz Ksepko i Beata Szydło.jpg
Forum w Krynicy: Premier Beata Szydło goszczona przez wiceprezesa Grzegorza Ksepko na stoisku Grypy Energa

W ramach „Forum Energetycznego” zaplanowano kilkanaście dyskusji. W Panelu dyskusyjnym „Megaprojekty czyli krótka i długa perspektywa planowania w energetyce”, z udziałem ministra energii, uczestniczył wiceprezes Energa SA Grzegorz Ksepko oraz przedstawiciele najważniejszych koncernów elektroenergetyki i sektora wydobywczego. Tematem głównym dyskusji była ocena największych projektów polskiej energetyki z punktu widzenia krótkoterminowego ryzyka i kosztów oraz długoterminowych korzyści, jakie wiążą się z tego rodzaju przedsięwzięciami.

Forum w Krynicy - panel dotyczący przyszłości energetyki.jpg
Forum w Krynicy – panel dotyczący przyszłości energetyki

Grzegorz Ksepko mówił m.in. o niestabilności odnawialnych źródeł energetycznych w naszym warunkach klimatycznych. Wskazał na konieczność budowania tzw. samowystarczalności energetycznej, która ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski. W jego ocenie należy rozbudowywać nowe moce w oparciu również o węgiel.

Na gazie trudno będzie nam uzyskać samowystarczalność energetyczną – mówił Grzegorz Ksepko. – Musimy korzystać z węgla, który jest naszym głównym surowcem.

O konieczności budowania bezpieczeństwa energetycznego  z wykorzystaniem energetyki konwencjonalnej mówił także minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Grupa Energa jest wśród głównych wystawców Forum. Specjalne stoisko nawiązujące do nadmorskiego kurortu jest wizytówką firmy. Energę odwiedzili premier Beata Szydło, minister energii Krzysztof Tchórzewski i minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.

Forum w Krynicy - stoisko Grupy Energa pn_Sopot.jpg
Forum w Krynicy – stoisko Grupy Energa urządzony w stylu sopockim

Tegoroczny program Forum poświęcony jest m.in. otwarciu na nowe rynki gazu ziemnego w Europie, rozwojowi rynku LNG w Polsce, nowym źródłom zaopatrzenia Europy Środkowej w ropę, bezpieczeństwu energetycznemu, nowej architekturze rynku energii elektrycznej oraz potencjałowi efektywności energetycznej.

krynica-energa-na-forum-ekonomicznym-img_20160906_154226 krynica-energa-na-forum-ekonomicznym-img_20160906_151539 krynica-energa-na-forum-ekonomicznym-20160906_171738 krynica-energa-na-forum-ekonomicznym-20160906_170115 krynica-energa-na-forum-ekonomicznym-20160906_130317

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *