Znęcał się nad psami i kotem. Koczujący Hiszpan ze zwierzętami w bagażniku.

pol pszczolki koczujacy Hiszpan

POMORZE. 47-letni Hiszpan koczował w samochodzie na zapleczu stacji paliw w Pszczółkach. W bagażniku, w specjalnych klatkach przewozowych, trzymał dwa psy i kota. Zwierzęta były utrzymywane w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania.

Policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich zatrzymali obywatela Hiszpanii, który razem ze swoimi zwierzętami koczował w samochodzie osobowym na stacji paliw w Pszczółkach. Mężczyzna nie zapewniał swoim zwierzętom właściwych warunków bytowania. Dwa psy i kot trafiły czasowo do schroniska. 47-latek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Dzisiaj, wobec mężczyzny, sąd rozpozna sprawę w trybie przyspieszonym. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek (22 marca br.) o godz. 14.30 policjanci z komisariatu w Pszczółkach podjęli interwencję wobec mężczyzny, który według zgłoszenia przedstawicieli ogólnopolskiego towarzystwa opieki nad zwierzętami ANIMALS, znęcał się nad swoimi zwierzętami. Ustalono, że od ponad miesiąca 47-letni obywatel Hiszpanii koczował w swoim samochodzie osobowym na zapleczu stacji paliw w Pszczółkach. W bagażniku opla astry w specjalnych klatkach przewozowych trzymał dwa psy i kota. Zwierzęta były utrzymywane w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania. Zamknięcie zwierząt w klatkach uniemożliwiało im zachowanie naturalnej pozycji ciała. Decyzją administracyjną wójta gminy Pszczółki zwierzęta czasowo zostały umieszczone w schronisku. Samochód mężczyzny odholowano na policyjny parking. Natomiast podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

47-latek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Dzisiaj wobec niego sąd rozpozna sprawę w trybie przyspieszonym z uwagi na to, że nie posiada on stałego miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i może zachodzić uzasadniona obawa, że rozpoznanie sprawy w postępowaniu zwyczajnym będzie niemożliwe lub znacznie utrudnione. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *