Koncerty w pandemii – BAZUNA NA DRUTACH

BAZUNA Fot. Janusz Wikowski

GDAŃSK. ROZPOCZYNA SIĘ 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. Mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych organizatorzy w tym roku nie odpuścili zorganizowali ten kultowy przegląd piosenki w nowej, także atrakcyjnej formule – „na drutach” – elektronicznie. Patrona medialny nad tegoroczną „Bazuną” sprawuje tradycyjnie także CZAS POMORZA.

TRANSMISJA ON-LINE SOBOTA

 

TRANSMISJA ON-LINE  PIĄTEK

 

Bazuna odbędzie się w dniach 26 – 28 czerwca 2020 r. w Gdańsku. W Klubie Kwadratowa będzie scena centralna (bez publiczności, transmisja on-line na kanale YouTube).

kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju.

W tym roku „Bazuna” odbędzie się w dniach 26 – 28 czerwca 2020 r. w zmienionej – z powodu stanu pandemii – formule jako „BAZUNA NA DRUTACH”. Nie będzie otwartych koncertów w plenerze. Natomiast koncerty zespołów oraz występy uczestników konkursu odbędą się w warunkach kameralnych (w różnych miejscach) i będą na żywo transmitowane drogą internetową (na kanale YouTube).

Centrum koncertowe i organizacyjne „Bazuny” będzie w Klubie Kwadratowa Politechniki Gdańskiej w Gdańsku.

W części konkursowej wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i zespołów). Komplet prezentacji konkursowych dostępny będzie na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA. Jak co roku organizowany jest także plebiscyt o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

  • Początek imprezy – w piątek, 26 czerwca, godz. 15.00 (planowane zakończenie ok. 1.00).
  • W sobotę w godzinach 11.00 – 15.30 odbędzie się część konkursowa oraz koncerty Gości, a od godz. 16.00 koncert sobotni (planowane zakończenie ok. 1.00).
  • W niedzielę – 28 czerwca (niedziela), od godz. 11.00 zaplanowano koncert niedzielny (zakończenie ok. 19.00).

Integralną częścią 48. „Bazuny” jest konkurs piosenki.

– Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej – mówi Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. – Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty – dla młodzieży, studentów i ludzi ciągle czujących się młodymi. Tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe mają być zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu.

– Nowością tegorocznej „Bazuny” – z uwagi na zasady sanitarne spowodowane pandemią – jest plebiscyt prowadzony drogą internetową, na najlepszego, zdaniem publiczności, wykonawcę. Wykonania piosenek zgłoszonych do konkursu już są prezentowane w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA):

https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT

i można głosować elektronicznie.

– Program „Bazuny” jest bardzo bogaty – mówi szef „Bazuny”, Marek Skowronek. – Do występów w koncertach pozakonkursowych (ze sceny centralnej w Klubie Kwadratowa, transmitowanej on-line, wg programu „Bazuny”) zaprosiliśmy znanych i popularnych wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem odbiorców – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.

– Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter – wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. – W tym roku – z uwagi na przepisy sanitarne – nie będzie bezpośrednich spotkań i wspólnego śpiewania (jak zwykle przy „bazunowym” ognisku). Jednakże „BAZUNA NA DRUTACH” – koncerty na żywo, w internecie mogą także mieć niepowtarzalny, rodzinny charakter. Spodziewamy się, że tegoroczną „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilka tysięcy osób z całego kraju.


Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY – inicjator i pierwszy organizator „Bazuny”, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Politechnika Gdańska.

„Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i minionych ostatnio lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie – plenerowo w różnych miejscach Pomorza. „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM BAZUNY

B2020_schedule

(AD)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *