Zmarł w wyniku pobicia

Areszt

Areszt

KOCIEWIE.  Śmierć poniósł 48-letni mieszkaniec gminy Czersk. Sąsiad odkrył zwłoki z obrażeniami twarzy w mieszkaniu. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali mężczyznę w wieku 45 lat. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (01.09.2016) rano dyżurny chojnickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w domu w jednej ze wsi w gminie Czersk znaleziono ciało 48-letniego mężczyzny. Z zebranego na miejscu zdarzenia materiału wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie zmarł w wyniku pobicia.

W miejscu zamieszkania mężczyzny pracowała grupa dochodzeniowo śledcza oraz prokurator. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny i przesłuchiwali świadków. Na ciele zmarłego były obrażenia, które wskazywały, że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby. Policjanci zajmując się wyjaśnieniem okoliczności sprawy wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Niedługo po tym zatrzymali do wyjaśnienia mężczyznę w wieku 45 lat, który w chwili zatrzymania jechał samochodem. Jak się okazało był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu.

Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca dzień wcześniej w późnych godzinach wieczornych przyłapał na kradzieży 48-latka, który był na jego posesji, za to go pobił, a następnie odprowadził do domu.

Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. W sobotę sąd wobec podejrzanego zastosował trzymiesięczny areszt. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *