Kiełbasiński – z „Gazety Wyborczej” do Radia Gdańsk

kielbasinski artur

Artur Kiełbasiński. Fot. Arch. prywat.

GDAŃSK. Kolejna zmiana w mediach pomorskich. Nowy szef Radia Gdańsk Andrzej Liberadzki zaproponował Arturowi Kiełbasińskiemu z „Gazety Wyborczej” stanowisko  kierownika redakcji informacji, publicystyki i edukacji Radia Gdańsk.

Kiełbasiński ma 16 maja zastąpić na tym stanowisku Agnieszkę Michajłow, która została niedawno (w kwietniu) szefową tego działu – po zwolnieniu Wojciecha Jankowskiego. Kiełbasiński był ostatnio komentatorem ekonomicznym na antenie Radia Gdańsk.

Artur Kiełbasiński powiedział reporterowi portalu Wirtualnemedia.pl:

– Moim celem będzie łączenie szybkiej, dobrej informacji z pogłębioną analizą, pokazaniem kontekstu wydarzeń. Radio publiczne to świetne miejsce, aby takie rzeczy pokazywać. Nie ukrywam, że chcę też pracować na rzecz edukacji prawnej i finansowej. Ale nie skierowanej do specjalistów, ale dla przeciętnego obywatela, tak aby mógł on sprawniej poruszać się we współczesnym świecie.

– Jestem przekonany, że misja dziennikarza, jest kontrolowanie władzy. I mogę mieszkańców Pomorza zapewnić, ze będziemy się przyglądać pracy lokalnych samorządów, urzędów i ich relacjom z mieszkańcami.

Reporterowi „Dziennika Bałtyckiego” powiedział:

– Już teraz Radio Gdańsk robi dobre i bardzo szybkie informacje, związane z tym, jak żyją ludzie na Pomorzu. Chciałbym, żeby do tych informacji Radio było w stanie dołożyć analizę, żeby było w stanie pokazać głębszy kontekst tych informacji-

– W nazwie działu, który obejmę, znajduje się również edukacja. Mogę zapewnić, że Radio Gdańsk zawsze będzie zajmowało się maturami oraz egzaminami gimnazjalnymi, a z drugiej strony bardzo ważne są dla mnie elementy edukacji prawno-finansowej. Chciałbym, żeby Radio było miejscem, gdzie w sposób przystępny będziemy tłumaczyć mieszkańcom wszelkie zawiłości prawne.

Artur Kiełbasiński ma 55 lat, urodził się 4 czerwca 1971 r. w Gdańsku. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego (1995). Ukończył aplikację sądowniczą. Pracę dziennikarską rozpoczął jako reporter w dziale sportowym „Głosu Wybrzeża” (1991-1992). Potem był reporterem „Gazety Gdańskiej” (1992-1993). W latach 1993-2002 pracował w redakcji „Dziennika Bałtyckiego”, był reporterem (1993-1997), zastępcą kierownika działu reporterskiego (1997-1998), kierownikiem działu miejskiego (1998-2000), kierownikiem działu ekonomicznego (2000-2001), a potem zastępcą redaktora naczelnego (2001-2002). Redaktor naczelny serwisu naszemiasto.pl (2002-2009), menedżer serwisów internetowych Polskapresse (2009-20010). Menedżer serwisów internetowych Agora S.A., wydawca serwisów ekonomicznych, od 2010 roku był dziennikarzem działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. Współtwórca miesięcznika „Metropolia Zatoki Gdańskiej”. Publikował także w Pomorskim Przeglądzie Gospodarczym.

Kiełbasiński był ostatnio komentatorem ekonomicznym na antenie Radia Gdańsk.

Kiełbasiński jest laureatem nagrody SDP im Grabskiego dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego (2005).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *