Zginęli wracając z wakacji nad morzem

POMORZE/ŁEBA. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na trasie Łeba – Lębork w miejscowości Żarnowska. Samochód osobowy z wczasowiczami jadący z Łeby zjechał na lewy pas i zderzył się z autobusem PKS. Dwie osoby zginęły, trzy są ranne.

Jak ustaliła policja, na drodze nr 214 (Łeba- Lębork) samochód osobowy nagle zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z autobusem PKS. W wyniku urazów dwie osoby – pasażerowie samochodu – zmarli. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

Mitsubishi carisma zderzył się czołowo z autobusem PKS. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Po godzinie 6 rano dyżurny KPP w Lęborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze W-214 w pobliżu miejscowości Żarnowska.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mitsubishi 56 -letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym od strony Łeby autobusem PKS. Przewoził dwie osoby. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący mitsubishi i jego 81-letnia matka. 51-latka z obrażeniami ciała przetransportowana została śmigłowcem do szpitala. Autobusem jechało siedem osób. Obrażenia odniósł również kierowca PKS-u i jego pasażerka. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierujący autobusem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem lęborskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *