Wipler: Prezydent musi być taranem, który przeora skorumpowane, zniszczone państwo…

– Politycy są dziś nieuczciwi i nadużywają publicznych środków – powiedział poseł, lider Republikanów, Przemysław Wipler. – Prezydent musi być taranem, który zniszczy obecny system, takim lodołamaczem, który przeora skorumpowane, zniszczone państwo… 

Przemysław Wipler, poseł, wiceprzewodniczący Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) na konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Janusza Korwina- Mikke:

Elity rządzące, a szczególnie premier Ewa Kopacz i prezydent Bronisław Komorowski to ludzie pełni samozadowolenia, którzy mają poczucie, że jest świetnie, bo dobrze zarabiają, a ich rodziny mają zapewniony byt i pracę dzięki ich znajomościom. (…) To krzywdzi moje pokolenie oraz młodszych, którzy chcą być właścicielami w Polsce oraz mieć wpływ na swoje życie.

(…) Polska dziś potrzebuje prezydenta, który jest wizjonerem, zna się na ekonomii, ma życiowe doświadczenie i konsekwencję w działaniu. Prezydent Polski, którego potrzebujemy w 2015 r. musi być taranem, który zniszczy obecny system, takim lodołamaczem, który przeora skorumpowane, zniszczone państwo polskie i pozwoli nam, nowemu pokoleniu, nowej sile, zbudować nowe państwo.

Przemysław Wipler – absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (studia ukończone z wyróżnieniem). Pracował na kierowniczych stanowiskach administracji państwowej (zbudował od podstaw i kierował Departamentem ds. Dywersyfikacji w Ministerstwie Gospodarki), w renomowanych międzynarodowych firmach doradczych (doradztwo podatkowe w firmach Deloitte, Ernst & Young) i organizacjach pozarządowych (Centrum im. Adama Smitha). Posiada doświadczenie w tworzeniu strategicznych dokumentów rządowych (m.in. Polityka Rządu RP dla przemysłu naftowego w Polsce, Polityka dla przemysłu gazu ziemnego), pracy legislacyjnej, przygotowywaniu kompleksowych analiz i opinii prawnych. Współautor projektu reformy systemu podatkowego i radykalnego obniżenia kosztów pracy przygotowanego w ramach Centrum im. Adama Smitha. Reprezentował RP w unijnych grupach roboczych, zespołach negocjacyjnych, komisjach dwustronnych ds. współpracy gospodarczej. Jedyny poseł na Sejm RP VII Kongresu Nowej Prawicy. Prezes Stowarzyszenia „Republikanie”. Mąż i ojciec trzech córek i dwóch synów. (wipler.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *