Pijaczek za kierownicą – namierzony przez pogranicznika

NOWY DWÓR GD. Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie 55-latek, który w piątek trafił za kraty policyjnej celi. Będąc w tym stanie mężczyzna kierował vw golfem. Dalszą jazdę uniemożliwił mu wracający ze służby funkcjonariusz Straży Granicznej. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 55 – latek nie posiada uprawnień do kierowania i był już karany za kierowanie pojazdami w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W piątek wieczorem nowodworscy policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym podróżującym vw polo po miejscowości Marynowy. Dalszą jazdę pijanemu uniemożliwił wracający ze służby funkcjonariusz Straży Granicznej.

Na miejscu policjanci zastali swojego mundurowego kolegę, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierującemu volkswagena dalszą podróż.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę. To 55-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Nie miał przy sobie żadnych wymaganych w czasie jazdy dokumentów, a ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 55-latka i resztę nocy spędził on trzeźwiejąc za kratami policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili 55-latkowi zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Ponieważ mężczyzna był skazany za podobne przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za popełnione w trakcie przejażdżki wykroczenia policjanci nałożyli na niego mandaty na łączną kwotę 600 złotych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *