Zgarnęła z bankomatu nie swoje pieniądze…

ŻUŁAWY/NOWY DWÓR GD.  Mieszkanka powiatu nowodworskiego zabrała bezprawnie z bankomatu 2 tys. zł, które chwilę wcześniej wypłacił mężczyzna. Przez roztargnienie nie zabrał wypłaconej z automatu gotówki. Widziała odchodzącego od bankomatu mężczyznę, lecz szybko zgarnęła pieniądze i uciekła.

Pod koniec ubiegłego roku doszło w Nowym Dworze Gd. do kradzieży 2 tys. zł. Do policjantów zgłosił się mężczyzna i powiedział, że przez roztargnienie nie zabrał wypłaconej z automatu gotówki, a gdy się zorientował banknotów już tam nie było. W miniony czwartek funkcjonariusze ustalili sprawcę kradzieży tych pieniędzy.

Okazało się, że związek z tą sprawą ma 58 – letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że kobieta zauważyła w okienku bankomatu pieniądze, których nie zabrał poprzedni wypłacający. Pomimo tego, że widziała odchodzącego od bankomatu mężczyznę, zabrała pieniądze i odeszła. Policjanci przedstawili kobiecie zarzuty kradzieży pieniędzy w kwocie 2 tys. zł. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

Funkcjonariusze przypominają, że wszelkiego rodzaju znalezione rzeczy nie są naszą własnością. W przypadku znalezienia gotówki, dokumentów lub innych przedmiotów znalazca powinien próbować ustalić właściciela i zmierzać do zwrotu znalezionych rzeczy lub zgłosić taki fakt się na Policję czy też przekazać znalezisko do biura rzeczy znalezionych. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *