Po buty dla dziecka, a ręka w torebce

POWIŚLE. Zatrzymano 52-latkę, która w jednym ze sklepów obuwniczych w Kwidzynie ukradła portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. Wstępne ustalenia wykazały, że sprawczynią może być kobieta, która w ciągu ostatnich miesięcy na ternie powiatu dokonywała jeszcze innych kradzieży.

W poniedziałek, 1.06.2015 r., w godzinach porannych w jednej z podkwidzyńskich miejscowości kryminalni zatrzymali 52-letnią kobietę, po tym jak ustalili, że jest ona sprawczynią kradzieży portfela na ulicy Piłsudskiego w Kwidzynie. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu, policjanci ustalili, że sprawczyni po wejściu do sklepu wykorzystała nieuwagę kobiety kupującej dziecku buty i ukradła z niezamkniętej torebki portfel wraz z zawartością.

Praca policjantów z komendy powiatowej wykazała, że ta kobieta była już wcześniej zatrzymywana przez policjantów, po tym jak kilka razy kradła towar ze sklepów spożywczych oraz telefon komórkowy mieszkance Kwidzyna.

Policjanci odzyskali skradziony portfel, który sprawczyni wyrzuciła po zabraniu z niego pieniędzy do śmietnika i przekazali pokrzywdzonej. (KWP)

Kobieta w przeszłości była wielokrotnie karana za kradzieże. Sprawa ponownie trafi do Sądu. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *