Pijany kierowca oferował policjantowi za „przymrużenie oka” 100 tys. zł!!!

pol gdansk lapowka

GDAŃSK. Pijany 44-letni kierowca złapany – po obywatelskim donosie – przez policję miał kilkukrotnie proponować mundurowym przeszło 100 tys. zł w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Został zatrzymany i przewieziono go do policyjnego aresztu.

Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący audi Q7 zatrzymany przez policjantów z Suchanina. Funkcjonariusze zostali powiadomieni przez pracownika stacji benzynowej, który wyczuł od mężczyzny alkohol. Mężczyzna próbował nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych w zamian za przeszło 100 tys. zł.

W piątek do dyżurnego komisariatu na Suchaninie zadzwonił pracownik stacji benzynowej, który powiedział, że właśnie ze stacji wyjeżdża mężczyzna, od którego wyczuł alkohol. Policjanci od razu ruszyli w pościg za kierującym audi Q7. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali poszukiwane auto na ul. Powstańców Warszawskich.  Alkomat wykazał u 44-letniego mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Policjanci sprawdzili, że mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania, a poza tym, obowiązuje go sądowy zakaz kierowania do 2017 r.

Jak wynika z relacji policjantów, kierujący kilkukrotnie proponował mundurowym przeszło 100 tys. zł, które miał przy sobie w różnej walucie, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Policjanci od razu zatrzymali 44-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego do lat 3. Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *