Skok na osiedlowy sklep. Łupy ukrył w krzakach

POMORZE ZACHODNIE. 27-letni mężczyzna jest podejrzany o włamanie do pawilonu handlowego „Nadrzecze” na słupskim osiedlu. Sprawca najpierw wyłamał drzwi wejściowe, a następnie wybił ściankę działową do sąsiedniego sklepu.  Ukradł pieniądze i akcesoria samochodowe.

Policjanci ze Słupska otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pawilonu handlowego na osiedlu „Nadrzecze”. Dyżurny natychmiast skierował tam znajdujący się najbliżej patrol policji. Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawca wyłamał drzwi od zaplecza sklepu skąd ukradł felgi aluminiowe o wartości 2 tys. zł. Policjanci w trakcie oględzin miejsca zdarzenia potwierdzili także, iż jedna ze ścian działowych oddzielająca dwa sklepy została wybita. Pokrzywdzony właściciel sklepu stwierdził, że z wnętrza sklepu zginęły mu pieniądze – 300 zł.

Śledczy pracując nad wyjaśnieniem tego włamania ustalali i przesłuchiwali świadków. Technicy kryminalistyczni zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz zapis monitoringu, który jak się okazało zarejestrował wizerunek sprawcy. Dalsze działania policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości tej osoby. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. W wyniku pracy policjantów odnaleziono także skradzione wcześniej felgi. Ukryte były w krzakach niedaleko od miejsca włamania. Ustalony mężczyzna został już zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał także zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *