Zatrzymani na gorącym uczynku, czynna napaść na funkcjonariusza

GDAŃSK. Kryminalni zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w grupie zajmującej się kradzieżami aut na terenie Gdańska. Dwaj gdańszczanie w wieku 31 i 36 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy próbowali ukraść golfa VI o wartości 52 tys. zł. Dodatkowo 36-latek odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza i posiadanie przy sobie amfetaminy. Sąd zastosował już wobec sprawców areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Kryminalni zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej rozbili kolejną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut na terenie Gdańska. Policjanci ustalili, że 31-latek i 36-latek, po tym jak w lipcu br. opuścili areszt, wrócili do przestępczego procederu. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku w minioną środę, gdy we Wrzeszczu próbowali ukraść golfa VI. Podczas ucieczki jeden ze sprawców próbował rozjechać samochodem interweniującego policjanta. Po krótkim pościgu został zatrzymany i razem z 31-letnim gdańszczaninem trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również łamaki, maczetę, a także znalezione przy 36-latku środki odurzające. Dodatkowo na posesji, gdzie mieszkał 31-latek, policjanci zabezpieczyli audi a3. Wstępnie stwierdzono w nim ingerencję w numery identyfikacyjne.

Wczoraj w prokuraturze mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży volkswagena o wartości 52 tys. zł. Dodatkowo 36-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta oraz zarzut posiadania amfetaminy. Za te czyny 36-letni sprawca odpowie w warunkach recydywy. Sprawców przesłuchał też prokurator, a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności, ustalają czy sprawcy mają na swoim koncie inne kradzieże. Usiłowanie kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za popełnienie tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa sąd może wymierzyć surowszą karę.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *