Zarejestruj paragon od mechanika i wygraj samochód w loterii MF!

paragon loteria sm

Koniec kwartału to szczególny moment dla osób biorących udział w Narodowej Loterii Paragonowej. Od 1 kwietnia zaczyna obowiązywać nowa branża premiowana, do której należą warsztaty samochodowe i punkty wulkanizacji. Oznacza to, że paragony pochodzące z tych punktów wezmą udział w dodatkowym losowaniu. Ponadto, zbliża się termin wyłonienia zwycięzcy nagrody specjalnej, przeznaczonej dla dowodów sprzedaży z poprzedniej, wyróżnionej działalności – prywatnej praktyki lekarskiej i dentystycznej.

Kampania Ministerstwa Finansów, która swój początek miała 1 października 2016 roku, szybko zyskała na popularności. I trudno się dziwić, skoro paragony fiskalne, otrzymywane podczas zakupów, mogą okazać się łatwą szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród. Jedną z nich jest samochód osobowy Opel Insignia, przyznawany za dowody sprzedaży z aktualnej branży premiowanej.

Kilka słów o zasadach udziału w akcji

Reguły uczestnictwa w Narodowej Loterii Paragonowej nie są skomplikowane. Niemniej, oprócz odrobiny szczęścia, zdobycie nagrody wymaga spełnienia kilku warunków.

W zabawie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która za pomocą formularza, umieszczonego na oficjalnej stronie internetowej loterii, zarejestruje paragon z kasy fiskalnej, opiewający na kwotę minimum 10 zł. Liczba zgłoszeń nie jest ograniczona, ale każdy dowód sprzedaży musi być wprowadzony w tym samym miesiącu, w którym został wystawiony. Trzeba też pamiętać, że loteria dotyczy wyłącznie paragonów fiskalnych – dokumenty innego rodzaju, jak faktury VAT, potwierdzenia płatności kartą czy rachunki kelnerskie, nie będą brane pod uwagę. Oczywiście, zasady te dotyczą także wyróżnionej branży – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Zmiana branży premiowanej i losowanie nagrody specjalnej

Każdy, zgodny z regulaminem akcji i poprawnie zarejestrowany paragon to szansa na uzyskanie nagrody I lub II stopnia. Jednak oprócz tego, co 3 miesiące odbywa się dodatkowe losowanie. Nagroda specjalna przyznawana jest za zwycięski dowód sprzedaży, wystawiony za zakup towarów bądź skorzystanie z usług w ramach ustalonej na ten czas branży premiowanej.

Wyróżnioną działalnością w okresie od 1 stycznia do 31 marca była prywatna praktyka lekarska i dentystyczna. Zwycięzca samochodu zostanie wyłoniony 18 kwietnia 2016 roku. Transmisję na żywo z tego wydarzenia będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanału telewizyjnego TVP Regionalna. Ponadto, nagranie z losowania będzie również dostępne na oficjalnym profilu loterii w serwisie internetowym YouTube.

Kolejną możliwość zdobycia nagrody specjalnej dadzą paragony fiskalne otrzymywane w warsztatach samochodowych i punktach wulkanizacji. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku branżą premiowaną jest konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Losowanie samochodu Opel Insignia, przeznaczone dla dowodów sprzedaży z tej działalności, przewidziane jest na 18 lipca 2016 roku.

Ale dlaczego właśnie ta branża została wytypowana jako następna spośród premiowanych?

Wybór Ministerstwa Finansów nie jest przypadkowy. Przedsiębiorcy prowadzący warsztaty samochodowe i punkty wulkanizacji to jedna z najnowszych grupstosunkowo niedawno zostali objęci obowiązkiem ewidencji obrotu przy użyciu kasy fiskalnej. Narodowa Loteria Paragonowa to dobra okazja, aby sprawdzić, czy wymóg ten został spełniony. Kampania skłania konsumentów do zwracania większej uwagi na to, czy za skorzystanie z usług w tych punktach otrzymali poprawnie wystawiony paragon fiskalny i tym samym – czy przedsiębiorca odprowadza należne podatki – tłumaczy ekspert PCKF.

Jedna inicjatywa – wiele korzyści

Oczywiście, akcja nadzorowana przez Ministerstwo Finansów nie polega jedynie na emocjach związanych z wygrywaniem cennych nagród. Narodowa Loteria Paragonowa realizuje przede wszystkim cele edukacyjne. Jej zadaniem jest uświadomienie roli, jaką odgrywa paragon fiskalny, a także promowanie dobrych nawyków konsumenckich, wspieranie i nagradzanie przedsiębiorców biorących udział w uczciwej konkurencji przy jednoczesnej, stopniowej likwidacji tzw. szarej strefy.

Czy inicjatywa osiągnie pożądane skutki? Istotny wpływ na powodzenie kampanii z pewnością ma duże zainteresowanie, jakim loteria cieszy się wśród Polaków. Świadczą o tym liczby: w ciągu pierwszych 4 miesięcy trwania akcji zostało zarejestrowanych prawie 56 000 000 paragonów. Jeśli tendencja ta będzie się utrzymywać, istnieje prawdopodobieństwo, że kampania zaplanowana na rok zostanie przedłużona przez Ministerstwo Finansów o kolejne pół roku.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *