Oskarżony o gwałt „Krystek” ma 2 lata odsiadki… za przywłaszczenie kradzionego auta

pol krystek

POMORZE. „Krystek” ma odwieszony wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie kradzionego auta. Jest także oskarżony o gwałt na 17-letniej dziewczynie. Inna, 14-letnia dziewczyna – którą znał „Krystek” – rzuciła się pod pociąg…

Od marca 2008 r. toczy się postępowanie przeciwko Krystianowi W. podejrzanemu o kilkanaście przestępstw o charakterze seksualnym. Najcięższe z nich to obcowanie płciowe i dopuszczenie się innych czynności seksualnej z osobami poniżej 15 roku życia. Przestępstwa te zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie to zostało zapoczątkowane targnięciem się 14-letniej dziewczyny na życie, rzuciła się ona pod pociąg. Okazało się, że wcześniej poznała starszego od niej mężczyznę, właśnie „Krystka”.

Choć wcześniej toczyły się już postępowania, w których przewijał się Krystian W. to dopiero dzięki pracy śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku postępowanie nabrało właściwego biegu, co doprowadziło do jego zatrzymania i osadzenia w Areszcie Śledczym.

Praca śledczych i ich ustalenia w trakcie przedmiotowego postępowania pomogły także w odwieszeniu przez Sąd Rejonowy w Wejherowie wyroku dwóch lat pozbawienia wolności orzeczonego wobec Krystiana W. we wrześniu 2013 roku za przywłaszczenie kradzionego auta. W tym samym czasie śledczy z KWP w Gdańsku w ramach prowadzonego postępowania przekazywali swoje ustalenia i zebrany materiał dowodowy do sądu w Pucku. Tam toczyło się kolejne postępowanie przeciwko Krystianowi W., w którym był on oskarżony o zgwałcenie 17-letniej dziewczyny. Wczoraj sąd w tym postępowaniu ogłosił, nieprawomocny jeszcze, wyrok skazujący oskarżonego na dwa lata pozbawienia wolności bez możliwości zawieszenia wykonania kary.  (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *