Zabił kobietę w Lipuszu, został zastrzelony w akcji policyjnych antyterrorystów w Gdyni

GDYNIA. Do strzelaniny doszło w niedzielę, ok. godz. 15, w Gdyni ma ul. Górnej (Wzgórze Św. Maksymiliana) podczas akcji policji kryminalnej wspartej policyjnymi antyterrorystami. W obławie zginął mężczyzna Tomasz L. pseudonim „Dziki”, poszukiwany od ubiegłej niedzieli listem gończym w związku z morderstwem kobiety na parkingu w Lipuszu.

Tomasz L. był podejrzewany o zabójstwo 48-letniej kobiety – byłej konkubiny. Zginęła na parkingu w Lipuszu- sprawca strzelił z pistoletu w głowę. Policja poszukiwała podejrzanego listem gończym od ubiegłej niedzieli. Ukrywał się, ostał namierzony w Gdyni. Zorganizowano na niego obławę. Do akcji zaangażowano policyjnych antyterrorystów, gdyż poszukiwany – jak ustalono – miał broń i był niebezpieczny.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji strzelanina trwała kilka minut. Gdy policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywał Tomasz L., wyciągnął broń.

Jak powiedział reporterowi Radia Gdańsk Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku:

  • Tomasz L. nie reagował na polecenia policji, w związku z czym funkcjonariusze otworzyli ogień.
  • Tomasz L. został ranny, mimo natychmiastowej reanimacji, zmarł. Żaden z policjantów nie odniósł obrażeń, choć mężczyzna prawdopodobnie oddał w ich stronę strzały.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *