„Zaatakowany”: Nieznany sprawca, który groził mu nożem

GDYNIA. Policjanci z komisariatu w Chyloni zajmujący się wyjaśnieniem sprawy rozboju, o którym zgłosił 24 – letni mieszkaniec Wejherowa ustalili, że mężczyzna sam wymyślił historię o rzekomym przestępstwie. Rozbój, do którego miało dojść 6 lipca br. nad ranem przy przystanku SKM Gdynia Cisowa na szkodę zgłaszającego, okazał się fikcją. Mężczyźnie za zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

24 – letni mieszkaniec Wejherowa zgłosił się 6 lipca br. przed południem na komendę Policji w Wejherowie. Mężczyzna zeznał, że tego samego dnia około godziny 5 rano w Gdyni przy przystanku SKM Gdynia Cisowa został zaatakowany przez nieznanego sprawcę, który groził mu nożem i ukradł mu telefon komórkowy.
Nad wyjaśnieniem tego rozboju intensywnie pracowali kryminalni z komisariatu w Chyloni. Badając tą sprawę policjanci ustalili, że do przestępstwa nigdy nie doszło, a rzekomy pokrzywdzony sam wymyślił historię o przestępstwie.
Mężczyzna został już przesłuchany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za zgłoszenie fikcyjnego rozboju. O jego dalszym losie będzie decydować Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *