Z jeziora Śluza wyłowiono ciało mężczyzny

Chojnice- TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ NAD JEZIOREM ŚL-UZA

Od niedzieli 6 lipca br. trwała akcja poszukiwania mężczyzny, który ostatni raz był widziany, gdy wchodził do jeziora Śluza na terenie gminy Chojnice. Do akcji poszukiwawczej skierowano funkcjonariuszy ogniwa wodnego, policjantów służby patrolowej i wydziału kryminalnego. Przeczesywano teren wokół jeziora, penetrowano akwen oraz ustalano okoliczności zgłoszenia. Do działań włączyli się płetwonurkowie straży pożarnej z kilku jednostek. Wczoraj (07.07.2014 r.) w godzinach popołudniowych poszukiwania zakończono -€“ z jeziora wyłowiono ciało zaginionego.

W niedzielę wieczorem dyżurny policji w Bytowie odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł do jeziora Śluza i według świadków z niego nie powrócił. Jednostka z Bytowa powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego policji w Chojnicach, który na  miejsce skierował funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-wodnego.

Policjanci wydziału prewencji penetrowali linię brzegową jeziora oraz okolicę. Do działań poszukiwawczych włączyły się służby ratownicze straży pożarnej z miejscowości Swornegacie, Charzykowy i Kościerzyna. Z uwagi na późną porę poszukiwania, bez rezultatu, zakończono przed godziną 23.00.

Policjanci z zespołu poszukiwań i identyfikacji osób weryfikowali informacje przekazane przez rodzinę zaginionego oraz świadków. Byli również na miejscu następnego dnia, kiedy wznowiono poszukiwania.

Około południa nad jezioro przyjechali płetwonurkowie z jednostki ratowniczej z Gdańska. Przed godziną 16.00 odnaleziono zwłoki mężczyzny. Do pracy przystąpił technik kryminalistyki i funkcjonariusze dochodzeniowo -€“ śledczy, którzy pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny i przesłuchiwali świadków.

Policjanci apelują do wszystkich osób wypoczywających nad jeziorami i rzekami o ostrożność i rozwagę.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *