Zaatakowali w nocy dziewczynę, obezwładnili sprayem i okradli

GDYNIA. Dwaj nieletni w wieku 15 i 16 lat są podejrzewani o dokonanie rozboju na szkodę 18-letniej mieszkanki Gdyni. Zaatakowali dziewczynę, obezwładnili  sprayem, następnie ukradli telefon komórkowy i damską torebkę. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili dane nieletnich, po zatrzymaniu w trakcie przeszukań śledczy zabezpieczyli utracony telefon o wartości około 3500 zł.

W ubiegłą sobotę ok. godz. 2.50 na ulicy Wielkopolskiej w Gdyni doszło do rozboju. 18-letnia kobieta została zaatakowana przez dwóch sprawców, którzy prysnęli jej w oczy sprayem, a po obezwładnieniu dokonali kradzieży telefonu komórkowego oraz torebki damskiej.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa rozpoczęli pracę nad ustaleniem tożsamości sprawców. W poniedziałek funkcjonariusze z komisariatu w Karwinach oraz z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy wytypowali podejrzewanych. Okazali się nimi 15 i 16-letni mieszkańcy Gdyni.

Po zatrzymaniu obu nieletnich, w trakcie przeszukania policjanci odzyskali i zabezpieczyli utraconą komórkę, o wartości ok. 3500 złotych.

Śledczy zatrzymanym przedstawili zarzut rozboju. Z uwagi na wiek, 15 i 16-latek będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym w Gdyni. Pozostają pod opieką rodzin. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *