Rozbój w lokalu rzorywkowym – z nożem po pieniądze

KASZUBY/WEJHEROWO. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. 31-latek został doprowadzony do wejherowskiej komendy i usłyszał zarzuty. Sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło 19 września 2015 r. przed godz. 15 w lokalu rozrywkowym na terenie gminy Luzino. Napastnik podszedł do mężczyzny, zaczął mu grozić nożem i zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony dał pieniądze, które miał przy sobie. Później o rozboju powiadomił policjantów. Mundurowi ustalił okoliczności i przebieg zdarzenia, a następnie ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawcy. Już po chwili mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało 31-latek był wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Sprawca został już przesłuchany oraz usłyszał zarzut w prokuraturze. Wczoraj został doprowadzony do sądu, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 31-latka na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *