Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci 2015

GALAZAMKNIECIA49-e1410862693409

Fot. Kosiński/Festiwal NNW

 

GDYNIA. 24 – 26 września  rozpoczyna się w Gdyni Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci 2015.

Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci  nie da się porównać do innych podobnych przedsięwzięć łączących sztukę,  naukę i rozrywkę. To też największy w Polsce festiwal i jedyny tak wszechstronnie opowiadający najnowszą historię naszego kraju. Aż 45 znakomitych filmów dokumentalnych i fabularnych, w tym 19 w konkursie głównym. Konkursy na dokumenty radiowe i filmy tworzone przez młodzież. Ale też to, czego w programach innych festiwalów filmowych nie zobaczymy, czyli konkursy na stylizacje modowe, hyde park, w którym będzie można opowiedzieć historie swoich przodków, miasteczko partyzanckie, akcje plastyczne, parada Harleyów i spektakl Teatru Karabela GHE Młot – „De profundis”. Atrakcje, które zaskoczą wszystkich miłośników historii – w tym wystawa prac plastycznych sanitariuszki i żołnierza AK, Lidii Lwow-Eberle,  malarstwo Andrzej Dziubka czy płonące rzeźby inspirowane wnętrzem UB-eckiej katowni w wykonaniu artysty Marka Zalewskiego. I coś dla fanów dobrej muzyki – koncert Katy Carr, Panien Wyklętych  z Kasią Kowalską na czele czy prezentacja nowego repertuaru zespołu Contra Mundum. To tylko niewielka zapowiedź tego, co znajdziemy w programie VII. Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni.  

Największy festiwal poświęcony polskiej historii najnowszej i Żołnierzom Wyklętym
NNW – Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci
Wychodzimy poza festiwalowe ramy!
Gdynia, 24 – 26 września 2015 r.

Golebiowski Arkadiusz dyr festiwalu Gdynia

Gołębiowski Arkadiusz dyrektor festiwalu w Gdyni. Fot. Kosiński/Festiwal NNW

– Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci jest jedynym takim miejscem na mapie Polski, gdzie środowiska artystów, naukowców i świadków mogą się integrować w celu kultywowania najnowszej historii Polski. Państwo może dawać ordery, ale to my, językiem sztuki musimy przebić się z wiedzą o polskich bohaterach do powszechnej świadomości Polaków.  Nikt za nas tego nie zrobi – mówi reżyser Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor i pomysłodawca Festiwalu.

Tak bogatej oferty programowej nie ma żaden festiwal kultywujący pamięć polskich bohaterów. Siódma edycja spotkania ma charakter nadzwyczajny. 

Festiwal 2015: http://festiwalnnw.pl/festiwal-2015/

Program:

http://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2015/09/Program-FESTIWAL-NNW.pdf

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *