Kolejka z internetem – ponad 10 mln za sztukę

kolejka Gdansk ST3

GDAŃSK. Pojazdy będą posiadały System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej z monitorami LCD i wyświetlaczami LED oraz zostaną wyposażone w system automatycznego zliczania pasażerów.  Zakupione pojazdy będą wyposażone również w kompletną sieć do bezprzewodowego dostępu do Internetu dla podróżnych. Składy będą mogły rozwinąć prędkość do 120 km/h.

Koszt zakupu 10 pojazdów, w tym 3 szt. dwuczłonowych i 7 szt. trójczłonowych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Trójmieście ma wynosić  146 866 802 zł (kwota dofinansowania 70 230 000 zł). Cena pojazdu dwuczłonowego wynosi 10 701 000 zł (brutto), a cena pojazdu trójczłonowego – 11 721 900 zł (brutto).

Przetarg na dostawę pojazdów dla PKM wygrała firma Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA, która wykona zamówienie za kwotę 114 156 300 zł Termin zakończenia dostawy poszczególnych pojazdów nastąpi w maju 2015 r.

Wagony będą przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, wyposażone w monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, klimatyzację, a także przystosowane do przewozu rowerów (po 6 specjalnych uchwytów w każdym z pojazdów). Szyby w oknach bocznych i w drzwiach wejściowych będą zabezpieczone specjalną folią powleczoną klejem akrylowym z filtrem UV, o właściwościach antygraffiti (zapobiegająca zarysowaniom i zadrapaniom powierzchni szkła oraz odporna na działanie substancji żrących: rozcieńczonych kwasów i zasad). Pojazdy będą posiadały System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej z monitorami LCD i wyświetlaczami LED oraz zostaną wyposażone w system automatycznego zliczania pasażerów.  Zakupione pojazdy będą wyposażone również w kompletną sieć do bezprzewodowego dostępu do Internetu dla podróżnych. Składy będą mogły rozwinąć prędkość do 120 km/h.

Dzisiaj władze wojewódzkie podpiszą z przedstawicielami PESA Bydgoszcz SA umowę na dostawę 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych dla obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *